Atrakcje
Półwysep Helski

Czytaj więcej

Półwysep Helski„Miasto morza i marzeń”

taki zaszczytny tytuł wypracowała sobie Gdynia, dzięki niepowtarzalnemu położeniu, bogactwu piękna natury i dynamicznemu rozwoju. To idealne miejsce nie tylko do mieszkania, ale także różnych form wypoczynku. To, czego szukają, znajdą tu miłośnicy wodnych atrakcji, bliskości przyrody, czy dobrej zabawy. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi atrakcjami czekającymi na Państwa właśnie w Gdyni!

Fokarium na Helu

Fokarium to miejsce, gdzie zarówno dzieci i dorośli nie tylko doskonale będą się bawić, ale także dowiedzą się wiele o życiu tych sympatycznych stworzeń. Na terenie obiektu znajduje się muzeum. Fokarium warto odwiedzić w godzinach karmienia podopiecznych. To wówczas foki zadziwiają publiczność licznymi sztuczkami i popisami.

Latarnia Morska na Helu

Wysoka na ponad 40 m latarnia morska położona jest na samym końcu Mierzei Helskiej. Rozpościera się z niej widok na otwarte morze, dlatego warto wdrapać się po stromych schodach, by poczuć prawdziwy marynarski klimat. 

Fortyfikacje na Helu

Hel był bardzo ważnym punktem strategicznym podczas II wojny światowej. Pośród lasów i krzewów można odnaleźć pozostałości baterii artyleryjskich, działa, punkty kierowania ogniem czy inne zabytki. Punkt obowiązkowy dla miłośników historii! 

Muzeum Rybołówstwa na Helu

W miasteczku z tak ogromną tradycją rybacką nie mogło zabraknąć Muzeum Rybołówstwa. Mieści się ono w byłym budynku kościoła ewangelickiego. W placówce na odwiedzających czekają ciekawe prezentacje na temat historii Bałtyku, rybołówstwa oraz skansen starych łodzi rybackich. 

Labirynt w kukurydzy w Swarzewie koło Władysławowa

To prawdziwa gratka dla rodzin z dziećmi! Kręty labirynt pozwala przeżyć prawdziwą przygodę i poczuć dreszczyk emocji. Na 3 ha umieszczono 5,5 km ścieżek. Nie daj się wpuścić w… kukurydzę! Znajdź wyjście z labiryntu. 

Piaszczyste plaże

Na całym Półwyspie Helskim na turystów czekają szerokie, piaszczyste plaże z orzeźwiającą bryzą. Spokój i wytchnienie można znaleźć tu o każdej porze roku.