Atrakcje
Sopot

Czytaj więcej

Sopot „Miasto morza i marzeń”

taki zaszczytny tytuł wypracowała sobie Gdynia, dzięki niepowtarzalnemu położeniu, bogactwu piękna natury i dynamicznemu rozwoju. To idealne miejsce nie tylko do mieszkania, ale także różnych form wypoczynku. To, czego szukają, znajdą tu miłośnicy wodnych atrakcji, bliskości przyrody, czy dobrej zabawy. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi atrakcjami czekającymi na Państwa właśnie w Gdyni!

Ulica Bohaterów Monte Cassino

Popularny „Monciak” to ulica, która nigdy nie śpi. To całkowicie zamknięty dla ruchu drogowego deptak pełen sklepów, restauracji, klubów i dyskotek. Wszystko to w otoczeniu kamieniczek pamiętających XIX i XX wiek. Perełką współczesnej architektury jest tu Krzywy Domek uwielbiany i chętnie fotografowany przez turystów.

Molo

Monciak wieńczy najbardziej znane w Polsce molo. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim długości – 515 m. Aktualnie na jego końcu znajduje się marina, przy której cumują budzące podziw jachty z całego świata. Wstęp na molo w sezonie jest płatny, jednak rekompensują to widoki na zatokę, Sopot oraz przy dobrej pogodzie Półwysep Helski.

Grodzisko

To najstarszy zabytek Sopotu, które z pewnością warto odwiedzić. Mieści się tam oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Na odwiedzających czeka rekonstrukcja zabudowań grodu odtworzony zgodnie z tym, co mieściło się tu w przeszłości. To doskonałe miejsce by na świeżym powietrzu spotkać się z ciekawą historią.

Opera Leśna

Historia amfiteatru sięga roku 1909. Obiekt położony jest w malowniczej scenerii Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wśród rosłych drzew. Wyróżnia się wyjątkową akustyką oraz sporą powierzchnią (4 ha). Do dziś odbywają się tam liczne koncerty i festiwale muzyczne.